UNIA OWOCOWA Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw     Słomczyn 80, 05-600 Grójec

Unia Owocowa nagrodzona w międzynarodowym konkursie Stevie Awards!

 

Głos Unii Owocowej jest słyszalny w całej branży w Polsce i w Europie, a działalność Stowarzyszenia została dostrzeżona także w międzynarodowym konkursie biznesowym. W tym roku odbyła się już XVIII edycja plebiscytu. W gronie zwycięzców konkursu International Business Awards – Stevie Awards 2021 znalazło się Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa” zdobywając Brązową Nagrodę Stevie w kategorii „Communications or PR Campaign of the Year - Public Affairs”! Projekt musiał pokonać ponad 3 tys. zgłoszeń z 63 krajów. Działania PR były realizowane przy współpracy z agencją Procontent Communications.

Polska jest jednym z czołowych producentów jabłek na świecie i największym w Europie. Przewidujemy, że w 2021 zbiory będą na poziomie 4170 tyś. ton. Pomimo tego, 30% polskich sadowników twierdzi, że sytuacja branży w naszym kraju nie należy do najlepszych. Unia Owocowa powstała po to, aby zabrać głos w tej sprawie i mieć realny wpływ na sytuację sadowników. Jej celem jest zwrócenie uwagi na korzystną działalność grup producenckich, które są kluczem do poprawy sytuacji w sektorze. Po roku działań, UO stała się ekspertem, komentatorem trendów
i kompendium wiedzy. Dążąc do poprawy sytuacji w branży, uczestniczyła w konsultacjach z Komisją Europejską i krajowych WPR w MRiRW oraz Fruit and Vegetables Market Observatory i Civil Dialog Group przy Komisji Europejskiej.

 

Odpowiedzią na wiele wyzwań stojących przed sadownictwem jest działalność organizacji producenckich. Ich celem jest zapewnienie lepszych warunków rynkowych i negocjacji z sieciami handlowymi. Poza MRiRW, Unia Owocowa jest pierwszym źródłem informacji i głównym komentatorem dla mediów w kategorii rolnictwa, sadownictwa i handlu. W ramach tarczy antykryzysowej w wytycznych MRiRW i GIS z 12. maja, przyjęto postulaty opublikowane przez UO, co zapewniło ciągłość i nieprzerwany dostęp do siły roboczej w trakcie zbiorów (otwarcie granic z Ukrainą, ułatwienia wjazdu, kwarantanna w gospodarstwie z możliwością świadczenia pracy).

„Nagroda w konkursie Stevie Awards to duże wyróżnienie na arenie międzynarodowej. Współpraca rolników i grup producenckich jest bardzo istotna, gdyż zapewnia lepszą pozycję do negocjacji, dzięki czemu możemy sprzedać więcej na lepszych warunkach, a także poszerzać rynki zbytu. Celem Unii Owocowej jest promocja najwyższych standardów jakości, dlatego tym bardziej cieszymy się z takiego uhonorowania naszych starań” – podkreśla Paulina Kopeć, sekretarz generalna Unii Owocowej.

Stevie Awards to zbiór ośmiu konkursów z nagrodami biznesowymi, organizowanych corocznie przez Stevie Awards, Inc, aby uhonorować osiągnięcia oraz wkład firm i ludzi biznesu na całym świecie. Unia Owocowa brązową statuetkę zdobyła w kategorii „Communications or PR Campaign of the Year - Public Affairs”. Wyróżnione działania obejmowały m.in. komunikację z MRiRW – postulaty o problemach branży, potrzebach sadowników, producentów i dystrybutorów, a także współpracę z ambasadą brytyjską w celu zabezpieczenia polskich interesów po Brexit.

Ponieważ trwający kryzys związany z COVID-19 uniemożliwi zwycięzcom otrzymanie nagród na scenie podczas tradycyjnego bankietu galowego IBA, zwycięzcy będą świętować podczas wirtualnej ceremonii 8 grudnia.

Procontent Communication to agencja public relations i digital marketing, członek Związku Firm Public Relations. Specjalizuje się w realizacji projektów z wielu obszarów komunikacji. Oferuje m.in. usługi z zakresu public relations, public affairs, employer brandingu oraz social media.

„Prowadzenie aktywności w zakresie public relations oraz PA w sektorze owoców i warzyw to zarówno spore wyzwanie jak i doświadczenie, z którego możemy być dumni. Kluczem do sukcesu w naszych działaniach jest zaangażowanie i doświadczenie zespołu pracującego przy projekcie na tak dynamicznym i wymagającym rynku, jakim jest branża sadownicza” podkreśla Iwona Kubicz, prezes Procontent Communication.

UNIA OWOCOWA
Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw

Adres:
Słomczyn 80
05-600 Grójec

Dane rejestrowe:
KRS: 0000371538
REGON: 142702485
NIP: 797 203 4964

Biuro:
Paulina Kopeć
Tel.  +48 22 295 01 61
Kom. 696 859 993
E-mail: biuro@uniaowocowa.pl

Prezes:
Piotr Janota
E-mail: biuro@uniaowocowa.pl
piotr.janota@onet.pl

 

    "Podział zadań w Zarządzie Stowarzyszenia „Unia Owocowa”   

A./ Media (kontakty z mediami):
Do tej kategorii Zarząd przydzielił następujące osoby:

 1. Pan Arkadiusz Gaik - arekgaik@gmail.com
 2. Pan Sławomir Kędzierski - slawomir.kedzieski@uniaowocowa.pl
 3. Pan Hubert Woźniak - hubert.wozniak@uniaowocowa.pl

Serwis internetowy:

 1. Pan Robert Monarski – wsparcie merytoryczne - robert.monarski@uniaowocowa.pl
 2. Pani Karolina Małgorzata Gerlik – koordynator, realizacja, wykonawstwo - biuro@uniaowocowa.pl

Grupę wsparcia serwisu internetowego będą stanowić następujące osoby:

 1. Pan Bartosz Paciorek - bartosz.paciorek@uniaowocowa.pl
 2. Pan Hubert Woźniak - hubert.wozniak@uniaowocowa.pl
 3. Pan Janusz Kawęczyński - janusz.kaweczynski@uniaowocowa.pl
 4. Pan Adam Jeznach - adam.jeznach@uniaowocowa.pl

B./ Finanse + Biuro(Administracja):

Do tej kategorii Zarząd przydzielił następujące osoby:

 1. Pan Janusz Kawęczyński - janusz.kaweczynski@uniaowocowa.pl
 2. Pani Lidia Staszewska
 3. Pani Karolina Małgorzata Gerlik - biuro@uniaowocowa.pl

Wsparciem dla tej kategorii będzie Pani Zofia Skoniecka - zofia.skoniecka@uniaowocowa.pl

C./ Systemy Bezpieczeństwa Żywności

Do tej kategorii Zarząd przydzielił następujące osoby:

 1. Pan Adam Jeznach - adam.jeznach@uniaowocowa.pl
 2. Pan Konrad Zawadzki
 3. Pan Robert Monarski - robert.monarski@uniaowocowa.pl
 4. Pan Arkadiusz Gaik - arkadiusz.gaik@uniaowocowa.pl
 5. Pan Dominik Woźniak

D./ Grupy producenckie + organizacje w tym międzynarodowe

Do tej kategorii Zarząd przydzielił następujące osoby:

 1. Pan Hubert Woźniak - hubert.wozniak@uniaowocowa.pl
 2. Pan Sławomir Kędzierski - slawomir.kedzieski@uniaowocowa.pl
 3. Pan Waldemar Żółcik - waldemar.zolcik@uniaowocowa.pl
 4. Pan Janusz Kawęczyński - janusz.kaweczynski@uniaowocowa.pl
 5. Pani Zofia Skoniecka - zofia.skoniecka@uniaowocowa.pl

CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA „UNIA OWOCOWA"

FORMULARZ KONTAKTOWY

Unia Owocowa